ONA Holding

Ona Holding'in temelleri, Ferhat Bakgör tarafından 2013 yılında Ona İnşaat ile atılmıştır. Ona İnşaat, daha iyi yaşam standartları ile daha iyi bir gelecek için tükenmeyen bir tutku ve sorumlulukla, yüksek kaliteli, her ayrıntının özveri ile düşünüldüğü, statik analizlerin çok iyi yapıldığı, teknolojinin yaşam alanlarına taşındığı premium projeler üretmektedir.

Ona İnşaat ile başlayan yolculuk, iş hayatında kazanımlar elde etmek ve sosyal hayatı kolaylaştırmak adına bilişim sektöründe Ustası Burada ile devam etti. Usta bulmanın en kolay yolu iddiası ile 2014 yılında yayına giren, Türkiye'nin 81 ilinden 50.000'in üzerinde ustaya iş fırsatı sunan girişim projesi Ustası Burada, 2017 ikinci yarı yılında yeni fikirlerle geliştirilerek aracısız ve hızlı erişimi ile işinin erbabı tüm ustalara komisyon bedeli almadan hizmet vermeye devam ediyor.

Süreklilik bilinci ile yatırım yapmak, yeni başarı hikayeleri yazmak adına 2018 yılında Ori Sigorta ile sigortacılık sektörüne giriş yaparak gruba yeni bir şirket daha dahil oldu. Sigortacılık sektörüne yapılan girişim ile hem şirketler arasındaki koordinasyonu sağlama hem de ortak kaynak kullanımı ve gerçek fayda üretme amacıyla Ona Holding kuruluşu gerçekleştirilmiştir.

Bilgi Birikimi

Ona Holding kurucusu Ferhat Bakgör, endüstri mühendisliği üzerine lisans eğitimi almış, Almanya’da ‘’Otomasyon ve Robotlar’’ alanında master yapmıştır. 2004 yılında Türkiye’ye dönerek inşaat alanında faaliyet gösteren aile şirketinde iş hayatına adım atan Bakgör, birçok farklı departmanda görev alarak tecrübe sahibi olmuştur.

Bilişime olan ilgisi ve inşaat alanında edindiği tecrübelerle 2013 yılında Ona İnşaat şirketini kuran Bakgör, inşaat alanında yenilikçi, kaliteli, vizyon sahibi ve çevreye duyarlı projeler hayata geçirerek inşaat sektöründeki önemli oyunculardan biri haline gelmiştir. Sahip olduğu girişimci ruh ile farklı alanlarda, kaliteli işlere imza atmak adına 2018 yılında kurduğu Ori Sigorta ile sigorta dünyasında pek çok yeniliğe ve başarıya imza atmaya devam etmektedir.

Tarihçe

2004
Eğitim hayatının ardından inşaat alanında faaliyet gösteren aile şirketinde iş hayatının başlaması.

2009
Bursa'nın en hızlı gelişen ilçesi Nilüfer'in merkezinde bir çok projenin planlama ve üretim sürecinin yönetilmesi.

2011
İstanbul, Bursa, Konya, Çanakkale ve Sakarya illerinde 4500'ün üzerinde inşaat projesinin üretim ve satış pazarlama faaliyetlerinin yürütülmesi.

2013
Ona İnşaat Gayrimenkul Geliştirme A.Ş. kuruluşu ve inşaat projeleri planlama çalışmaları.

2014
Ustası Burada Bilişim Ticaret A.Ş. kuruluşu ve İstanbul, Bursa, Ankara ve İzmir'de saha çalışmaları yapılarak usta veritabanı oluşturulması.

2015
Ona İnşaat'ın ilk projesi ONA151 Özlüce projesinin üretiminin başlaması ve 2016 yılında hayata geçirilecek olan ONA162 Balat projesinin üretim planına alınarak hazırlıkların yapılması.

2018
Sigorta sektörüne yatırım yapılarak Ori Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş.'nin hayata geçirilmesi. Akabinde tüm şirketlerin tek bir çatı altında toplanması amacıyla Ona Holding A.Ş.'nin kurulması.